داشبورد میکروتیک

این پروژه ، ابزاری برای مانیتورینگ و مدیریت دستگاه های میکروتیک می باشد که با زبان PHP نوشته شده است. همانند WinBox می توانید به صورت ریموت یا محلی به دستگاه متصل شده و آن را مدیریت کنید. همچنین با توجه به داشتن رابط کاربری گرافیکی و بهتر نسبت به WinBox مانیتورینگ دستگاه ساده تر خواهد بود

گیت هاب
روتر میکروتیک شما را قادر می‎سازد تا در کم ترین زمان ممکن بتوانید کلیه سرویس های شبکه را پیاده سازی کنید. سیستم عامل این دستگاه Router OS می‎باشد که به سادگی بر روی روتر نصب شده و قابل تنظیم است و همچنین برای اکثر سناریوهای شبکه قابلیت انعطاف زیادی دارد. کمپانی میکروتیک در حال حاضر یکی از برترین کمپانی های است که در زمینه ارائه خدمات شبکه فعالیت می‎کند و مشتریان این شرکت کمپانی های چون HP – Motorola – Siemens – Nasa و … میباشد.

در مقایسه با دستگاه های دیگر نصب و پیاده سازی این روتر بسیار کم هزینه می‎باشد به طوریکه شما به راحتی می‎توانید یک شبکه وایرلس و کابلی بسیار خوب داشته باشید و همچنین کارمندان این شبکه ها را کنترل کنید.

مقدمه

یکی از دغدغه های مدیران شبکه و ناظرین دیتاسنتر ها مانیتورینگ و عیب یابی این دستگاه ها می باشد. انجام این کار به صورت پیشفرض کاری دشوار بوده و نیازمند روندی طولانی است. این روند در صورتی که در شبکه ی خود Hotspot نیز راه اندازی کرده باشید طولانی تر و سخت تر خواهد شد.

در حال حاضر سیستم عامل Router OS به همراه یک API داخلی عرضه می شود که در کنار آن ، افراد مختلف کتابخانه هایی را برای زبان های برنامه نویسی گوناگون منتشر کرده اند. برای مثال :

PHP

Node JS

Java

این پروژه ، ابزاری برای مانیتورینگ و مدیریت دستگاه های میکروتیک می باشید که با زبان PHP نوشته شده است. همانند WinBox می توانید به صورت ریموت یا محلی به دستگاه متصل شده و آن را مدیریت کنید. همچنین با توجه به داشتن رابط کاربری گرافیکی و بهتر نسبت به WinBox مانیتورینگ دستگاه ساده تر خواهد بود

جهت مدیریت Hotspot ویژگی های خاصی نیز در این پروژه وجود دارد. برای مثال می توانید برای کاربران ایجاد شده ، تیکت های مخصوص ساختته و پرینت کنید.

نصب

کل پروژه Dockerize شده و جهت اجرای آن چند دستور ساده نیاز دارید

git clone https://github.com/hatamiarash7/Mikrotik_API
cd Mikrotik_API
docker-compose up --build

پس از آن با نام کاربری admin و رمز عبور admin وارد اپلیکیشن شده و دستگاه خود را ثبت کنید.

جهت هرگونه راهنمایی برای نصب یا تنظیم می توانید در تماس باشید.